Helikon Hakkında

2004 yılında gıda sektörüne adım atan Helikon Gıda çalışmalarını sıkı şeker ve strip üzerine yoğunlaştırmıştır. Bununla birlikte Helikon Gıda ürünlerini dünyanın pek çok yerine ihraç etmeyi ve tanınan bir marka haline gelmeyi hedeflemiştir.

Helikon Gıda müşterilerinin olduğu kadar çalışanlarının da memnuniyetini sağlamayı ilke edinmiştir. Sunmuş olduğu eğitim, ücretlendirme ve sosyal imkânlarla çalışma standartlarını iyileştirmeyi ön planda tutmaktadır. Helikon Gıda, tüm çalışanlarını vermiş olduğu sorumluluklar çerçevesinde tam yetki ile donatmıştır.

Helikon Gıda yüksek kalite anlayışında, güvenilir, kaliteli ve sağlıklı ürünler üretmek için tesislerinde gerekli tüm altyapı ve hijyen koşullarını oluşturmuş; tüketici sağlığı ve memnuniyeti konusundaki hassasiyetini gıda güvenliği kalite belgeleriyle de taçlandırmıştır. Firmamız BRC ve AIB belgelendirme sistemlerinde yıllardır üstün skorlar elde etmektedir. Bu sayede ürünün tasarımından başlayarak üretim ve satışa kadar tüm aşamalarını ele alan sürekli gelişmeyi ve yenilenmeyi hedefleyen süreçlerin her aşamasını kontrol altına almıştır.

Başarılı, dinamik ve çalışkan bir yönetim ve uyumlu çalışmanın sonucunda talep gören kaliteli ürün üretimi için titizlikle hareket etmektedir. Helikon Gıda kaliteden ödün vermeden eşsiz lezzetlerini tüm dünyaya sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Daha yeşil bir dünya için…suyu, toprağı, havayı… doğanın bize verdiği tüm değerleri çevresel bir duyarlılıkla daha verimli kullanmayı hedef alarak doğal kaynaklarımızı korumak taahhüdümüzdür.